Archív novinek

Stáhněte si ecoGator!

Stáhněte si ecoGator, vybírejte ty nejúspornější domácí spotřebiče, prohlížejte tipy, jak uspořit energii a peníze a vyhrajte zajímavé ceny!

více

Soutěž o fairtradový telefon Fairphone 2!

Každý uživatel naší aplikace ecoGator od nás může dostat jeden ze tří Fairphonů 2 v hodnotě 520 €.

více

Soutěž o LED žárovky

Vyhrajte LED žárovku s používáním aplikace ecoGator

více

Aktualizace spotřebičů

Aktualizovali jsme všechny kategorie spotřebičů.

více

Od ledna budou energetické štítky povinně i v e-shopech

Od prvního ledna budou u nových spotřebičů energetické štítky povinně zobrazovány v internetových obchodech

více

Aplikace ecoGator je k dispozici!

Aplikace ecoGator pro výběr úsporných spotřebičů je nyní k dispozici. Stáhněte si aplikaci do svého chytrého mobilního telefonu a vybírejte úsporné spotřebiče, pročítejte tipy pro úsporu energie v domácnosti, plňte úkoly a mnohem více. Nezapomeňte naši aplikaci ohodnotit a doporučit svým známým.

více

Nové nařízení o energeticky úsporných vysavačích

Zaznamenali jste nové nařízení EU o vysavačích? Máte obavy, že už si nebudete moci koupit tak kvalitní vysavač jako dřív? Zajímá vás podoba nového energetického štíku?

více

Zastavte plýtvání jídlem

V Evropě je ročně vyhozeno asi 90 milionů tun potravin – a v tom není zahrnut odpad vzniklý během zemědělské výroby a rybolovu. Na celém světě je vyhozena asi třetina potravin určených pro lidskou konzumaci – tedy okolo 1,3 miliardy tun ročně podle údajů Organizace OSN pro výživu a zemědělství.

více

Aplikace ecoGator v červenci

Novou aplikaci ecoGator již ladíme! Dostupná bude pro iOS v polovině července a pro Android o něco později. A pro zopakování základní funkce: vyhledávání z Úsporných spotřebičů, skenování energetického štítku, rady a tipy, kvízy o úsporách energie a pravidelné dávky novinek ze světa úsporné domácnosti.

více

Energetický štítek na výrobcích: klíčový činitel při výběru spotřebiče

Energetický štítek je přepracováván na evropské úrovni, a tak proběhly první internetové průzkumy spotřebitelů zaměřené na otestování toho, jak spotřebitelé štítkům rozumějí a jak reagují na jejich různé grafické podoby.

více

Kampaň myEcoNavigator odstartovala!

Kampaň myEcoNavigator financovaná Evropskou unií je zaměřena zejména na vytvoření a podporu aplikace pro chytré telefony, která pomůže spotřebitelům lépe se rozhodovat v oblasti energetické úspornosti v domácnostech. Nové internetové stránky poskytují aplikaci zázemí a jsou zdrojem užitečných odborných informací.

více