ecoGator - váš osobní rádce ohledně energeticky úsporného nakupování a žití

Chtěli byste jednoduše ve své domácnosti ušetřit elektřinu a peníze a ještě se u toho zabavit? Máte rádi, když jste informováni a máte rádi tipy a doporučení vždy, ať už čekáte na autobus nebo sedíte doma na svém pohodlném gauči? Chystáte se na nákup světelných zdrojů, televizoru nebo většéch domácích spotřebičů a vůbec nevíte, které jsou nejúspornější a nejlepší výrobky na trhu?

Pokud jste alespoň na některou z těchto otázek odpověděli ANO, tak máme nástroj přímo pro vás! Tým odborníků z deseti zemí vyvinul aplikaci ecoGator pro chytré telefony, která je zdarma a je určena pro spotřebitele, jako jste vy, kteří se zajímají o úsporu elektřiny a snížení nákladů u sebe doma.

V zásadě vás aplikace ecoGator bude provázet ve vaší roli spotřebitele na dvou různých úrovních: v režimu asistence při nákupu a v každodenním režimu.

V režimu asistence při nákupu ecoGator nabízí funkce, které jsou navrhnuty tak, aby vám pomohly se rozhodnout přímo při nákupu v obchodě (kamenném nebo internetovém) s ohledem na energeticky nejúspornější výrobky na trhu. Stačí aplikaci spustit a začít využívat její nestranné rady a doporučení.

Každodenní režim: ecoGator je zajisté nástroj, který dnem za dnem vaši domácnost učiní úspornější a pomůže vám ušetřit peníze i bez toho, abyste si koupili nový spotřebič. Čtěte doporučení, zahrajte si kviz nebo si přečtěte naše týdenní novinky.

Aplikace ecoGator je v češtině a je dostupná zdarma ke stažení v obchodech Google Play and App Store.

ecoGator uvádí úsporné výrobky v současnosti dostupné na trhu v kategoriích osvětlení, bíé zboží a televizory. Mimo to vám aplikace pomáhá při výběru takového spotřebiče, který bude nejvíc odpovídat vašim potřebám.

Pokud jste zrovna v obchodě a vybíráte novou chladničku, světelný zdroj nebo pračku a ze všech energetických štítkků vám jde hlava kolem, s ecoGatorem stačí pouze přiložit váš telefon ke štítku nalepeném na spotřebiči a zjistit, jak je úsporný. Také si můžete vytvořit vlastní seznam výrobků, o jejichž koupi uvažujete. ecoGator je první apliakce, která dokáže načíst a zpracovat data z evropského energetického štítku pomocí fotoaparátu v chytrém telefonu.

Můžete se zatoulat do kteréhokoliv místa ve svém domově. Vládnete své kuchyni a o vaření a jídle víte téměř vše, ale také byste se rádi něco dozvěděli o možných úsporách při využívání elektrických spotřebičů a osvětlení? 

Rozdělili jsme své tipy a úkoly do šesti hlavních kategorií: 

  • Kuchyně a vaření
  • Mytí a uklízení
  • Kancelář a zábava
  • Osvětlení a vytápění
  • Koupání a relaxace
  • Venkovní aktivity